Season 2016 was mostly about frame building but since I was ever interested to bike ride from South-west to North-east of Slovakia I found little time frame and I've set off. From Cifer to Bardejov

 

GPS tracking: Day 1 / Day 2 / Day 3
Sezóna 2016 bola jednoznačne o rámarčine, preto som ani extra dlhé výjazdy neplánoval. Zaujímalo ma navštíviť Bardejov už dlhší čas, tak som to skombinoval s bajkom. Dať si to cez juh Slovenska hore na Severovýchod.
Tentokrát som bral zo sebou môj Road Race ktorý má predvyrobené závity na custom nosič, ktorý som si vyrobil z nereze. Cestoval som na ľahko, asi 6kg. Len na prezlečenie, oblečko do dažďa, najzákladnejšie potreby, spacák a karimatku (používam Thermarest Evolite -zatiaľ top čo som mal)

Vyrazil som do dažďa 8.10 no a mokol som až do Sebechlieb, kde som odbočil na Staré Hory, ktoré ma ohromili svojou malebnosťou. Zložil som sa tam pod gánkom jedného domčeka a po rušnej zvieratkovskej noci som sa zobudil do slnečného rána. Cez noc som sa moc nevysušil a obliekať sa do mokrého trošku zabolí. Cez Nitriansky kraj som popri Štiavnických vrchoch smerom na Detvu.
Zasekol som sa ale v Kokave nad Rimavicou, keď začalo zasa husto pršať a neprestalo. Mal som štastie, z cesty som odbočil a našiel starú kôlňu, veľkú akurát na bajk a ležanie. Kým som tam dorazil, v kopcoch so mnou aj triaslo, tam už mali po lete, ojoj!

V piatok ráno slniečko, ale to sme sa museli s Dominikou koncom dňa hlásiť v Bardejove, čiže ma čakal výkon týždňa. V to ráno som ešte vyliezol do sedla Chorepa a ukončil predchadzajúci deň a začal počítať piatok na Gps. Čakala ma Muránska Planina, Slovenský Raj, smerom na Spišskú N.V, Levoča a neskôr Prešov. Nakoniec to bolo 207km a takmer 3500m stúpania. Tak či onak, to čo som videl a zažil v piatok je zatiaľ jedna z najkrajších jázd čo som kedy podstúpil. Krásne kraje, neskutočné trasy, veľké výhľady. Keď som stál na vrchu Dobšinského kopca, trochu mi clivo prišlo, pretože dolu moja cesta neviedla. Ale nedaj si zjazdík keď už tam si! Celkom zážitok a dostať sa naspäť nakoniec ani netrvalo tak dlho.
Tak som to búšil čo to dalo, vietor fúkal, Igba ma míňal autom a nezastavil, až som dorazil do Spiškej, kde so na mieste zhltol dve veľke ovocné torty s kafíčkom, ale to už som vedel, že moja final destinácia bude kopec Branisko a Prešov. Na tom kompci som hádam ani nikdy nebol a ten výhľad, ktorý mi ukázal môj sprievodca Peter mi skoro vyrazil dych. Celý Spiš ako na dlani. Je to len z jednej serpentíny vidno. Keď sme išli naspäť, tak sme to minuli, haha.

500km bolo fajn a Bardejov, Prešov a jeho okolie je krásny. Najlepšie je byť s niekým z domácich, aby ukázali kraj z toho najlepšieho uhla, ja som mal tú možnosť. V Bardejovských kúpeloch sme pojedli všetky oblátky a majú tam krásy skanzen.

 

 

 

Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01

 

 


Project 01