Volám sa Marek Parajka a venujem sa ručnej - autorskej práci v kovospracovaní, výroby cyklorámov, komponentov a doplnkov. Tento ojedinelý typ spracovania kovu s použiváním veľmi precíznych materiálov je v našich končinách nevídaným odborom, ale vo svete sa teší enormného záujmu a má svoj obrovský rešpekt.
Ťažím z rodinnej tradície v kovospracovania môjho otca ako skúseného karosára - lakiernika a oboch dedov, jeden kováč a druhý zámočník. Moja mama a moja sestra sú obe absolventky MTF v Trnave, čiže môžem povedať že uzatváram kruh. Chcem ešte spomenúť aj moje staré mamy. Z maminej strany bola moja babka skúsená Cíferská výšivkárka a ako možno viete, výšivkárstvo v našej obci má veľkú tradíciu. Mal som veľa kráť možnosť pomáhať a tam sa možno započalo moje kreatívne a farebné vnímanie. Babka z otcovej strany bola skvelá hospodárka, čo tak isto veľmi rád. No a k bicyklu mám celoživotný vzťah a pokladám to za životnú filozofiu.

Veľmi si cením túto skutočnosť a ak by si mal človek niečo vážiť, je to presne to čo bolo každému z nás odovzdané po našich rodičoch.


Som kvalifikovaný v spracovaní kovov, technológie a energetik. Cit k odbornému - umeleckému remeslu som si vybudoval počas môjho života, pretože som vyrastal v takom prostredí. Ale ak sa zaujímate o detailné info môjho profesného života, dolu na linku je moje CV.

My name is Marek Parajka based in Cifer, Slovakia at the base of the Carpathian Mountains. I make bespoke frames and components. Frame building is a respected craft, much sought after by individuals all over the world. Metalwork was my destiny and I have practically grown up in a workshop. My aim is to create and design a product which is handcrafted as well as functional. My products are one of a kind and made to exact measurements, angles, shape and finish. I have travelled the world, ridden thousands of kilometers, visited places, met hundreds of people of many nationalities. Everything I have experienced, I have put into Arko Bici. Best wishes, safe riding from Arko Bici.

If you are into vintage cycling I also do restoration of classic vintage steel bikes at: www.steelroadies.comMyLinkedin CV


 

 

 
Project 01